A megvásárolt, beszerelt páncélszekrény, széf (bútorszéf, faliszéf, padlószéf esetén) beszerzésével, beszerelésével nem célszerű kérkedni, javasolt diszkréten kezelni, hiszen a benne tárolt értékek számunkra a legfontosabbak, ha más is tudomást szerez a létezéséről, akkor megkérdőjelezhető válik a valós szükségessége is.
Alapvető és feltétlenül elkerülendő hiba, hogy a páncélszekrényünk pótkulcsait, feledékenyebb felhasználók esetén a kódszámát a berendezés belsejében helyezzük el. Amikor az eredeti kulcsainkat nem találjuk, netán hosszabb szünet után kívánnánk újra használni a berendezést és a kódot elfelejtettük, a páncélszekrény zárva van és a benne tárolt tartalomhoz nem fogunk tudni hozzáférni.
A digitális számkombinációval működtethető páncélszekrényünk nyitásához szükséges kód kiválasztásakor törekedjünk arra, hogy a kód egy illetéktelen vagy éppen egy ismerős személy számára kevéssé nyilvánvaló legyen, úgymint például a születési dátumunk. A gondosan kiválasztott kódot próbáljuk meg fejben tartani, még véletlenül se mentsük el a telefonunk memóriájában. A berendezés használati útmutatója pontosan leírja az egyes funkciókhoz tartozó alapvető műveleteket, mint például az elemcsere, kód átállítás. A használat útmutatót szintén ne tároljuk a páncélszekrényen belül, mert amikor szükség lenne rá, akkor már késő, hiszen a berendezés ajtaja már zárt állapotban lesz.
Költözés, lakásfelújítás, átalakítás alkalmával páncélszekrényünk mozgatását célszerű szakemberre bízni többnyire a berendezés relatív súlyos mivolta miatt. Egy szakember a berendezés paramétereit figyelembe véve fogja megválasztani a mozgatás módját úgy, hogy minden valószínűség szerint sem lakásunk, sem pedig a páncélszekrény sem sérül meg.